• ul. Jana Rosoła 44 lok. 5
    02-786 Warszawa
  • Pon - Pt 9.00 - 17.00
    Sob - Nd NIECZYNNE
  • 22 299 55 50
Biuro rachunkowe księgowe Warszawa Ursynów

Kwoty wolne od potrąceń w 2018

Od 1 stycznia bieżącego roku wraz z wzrostem płacy minimalnej, zmieni się również wysokość kwoty wolnej od potrąceń. W przypadku wynagrodzenia w wysokości 100% minimalnej płacy, przysługującego pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniach składkowo-podatkowych, kwota wolna od potrąceń wyniesie 1530 złotych (przy zastosowaniu podstawowych kosztów uzyskania przychodu i kwoty zmniejszającej podatek).

Czytaj więcej

JPK czyli jednolity plik kontrolny. Czym jest?

JPK to zbiór danych finansowych /dokumentów księgowych utworzony za pomocą specjalnego programu komputerowego. Jednolity plik kontrolny ma konkretny format i układ. Dane te przesyłane są organom kontrolnym tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej. Na obecną chwilę JPK składa się z 7 struktur.

Czytaj więcej
Biuro rachunkowe księgowe Warszawa Ursynów

Biuro rachunkowe księgowe Warszawa Ursynów

Zmiany w ZUS z początkiem przyszłego roku.

Już od 1 stycznia 2018 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przewiduje modernizacje w sposobie opłacania składek. Do końca bieżącego roku dostarczony ma być płatnikom list polecony z dedykowanym nam numerem konta zawierającym nasz NIP. Bez niego nie zrealizujemy już przelewu bankowego.

Czytaj więcej
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM