• ul. Jana Rosoła 44 lok. 5
  02-786 Warszawa
 • Pon - Pt 9.00 - 17.00
  Sob - Nd NIECZYNNE
 • 22 299 55 50

Najczęściej zakładane rodzaje spółek

Spółka z o.o.

Najpopularniejsza forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej dla średnich firm. Ograniczona odpowiedzialność właścicieli za zobowiązania spółki do wysokości wkładów. Spółka jest płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Spółka komandytowa

Zróżnicowana odpowiedzialność wspólników spółki za jej zobowiązania. Komplementariusz (wspólnik aktywny) prowadzi sprawy spółki i odpowiada całym swoim majątkiem za jej zobowiązania, zaś komandytariusz (wspólnik bierny) angażuje się głównie kapitałowo i odpowiada za zobowiązania spółki do wysokości sumy komandytowej ustalanej w dowolnej wysokości. Płatnikami podatku dochodowego są wspólnicy spółki. Najczęściej w roli komandytariuszy występują osoby fizyczne, a komplementariuszem zostaje spółka z o.o. Dzięki takiej konstrukcji można uniknąć podwójnego opodatkowania występującego w przypadku sp. z o.o. i jednocześnie ograniczyć odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki.

Rejestracja spółki z o.o. przez internet (system S24) lub u notariusza

Kompleksowa usługa zarejestrowania spółki z o.o. przez internet wraz z przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów do KRS i urzędu skarbowego (także dla spółki komandytowej). Standardowe wygrodzenie dla AccOUT zarejestrowania spółki z o.o. przez internet to: 500 zł netto, a w przypadku rejestracji u notariusza to 800 zł netto. Inne typowe koszty, to opłaty do KRS - 350 zł w przypadku rejestracji u notariusza i podatek PCC 0,5% wartości kapitału zakładowego spółki, a także taksa notarialna i opłaty za odpis notarialny.

Usługa obejmuje:

 • Pomoc przy założeniu profili zaufanych e-puap niezbędnych do rejestracji spółki przez internet (konieczne jest posiadanie nr. PESEL) dla rejestracji przez internet.
 • Wsparcie przy sporządzeniu umowy spółki i podpisanie jej przy użyciu profili e-puap w przypadku rejestracji przez internet.
 • Przygotowanie dokumentów dodatkowych oraz wniosku o rejestrację spółki przy rejestracji u notariusza.
 • Przygotowanie opłaty rejestracyjnej do KRS (350 zł).
 • Kalkulacja podatku od czynności cywilno-prawnych (0,5% wartości kapitału zakładowego), sporządzenie deklaracji podatkowej PCC-3.
 • Sporządzenie dokumentów rejestracyjnych do VAT: VAT-R.
 • Sporządzenie deklaracji NIP-8 do urzędu skarbowego w zakresie danych nieobjętych wpisem do KRS.

Zakładanie jednoosobowych działalności gospodarczych

Najpopularniejsza forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej dla małych firm.

Pomagamy klientom wybrać zakres działalności (PKD) oraz wypełnić wniosek do CEIDG (baza przedsiębiorców), w tym zgłoszenie do ZUS.

Zmiany w KRS i inne sprawy

Wspieramy klientów przy dokonywaniu zmian w umowie spółki oraz w ich rejestracji w KRS.

Załatwiamy klientom legalizacje dokumentów polskich w MSZ (apostille) do użytku za granicą.

Udostępniamy klientom wzory uchwał zarządów, zgromadzeń wspólników oraz protokołów zgromadzeń wspólników.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM