BRANŻA

FIRMY

SPECYFIKA BRANŻY

1. Branża produkcyjna

Accout obsługuje 5 firm zajmujących się produkcją, w tym:

  • firmę będącą liderem na rynku polskim w produkcji i sprzedaży środków odchudzających

  • dużą firmę produkującą materiały budowlane

  • polski oddział międzynarodowej korporacji spożywczej z Hiszpanii

 

W AccOUT mamy doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP, w zakresie księgowo-finansowym, w firmach produkcyjnych.

M.in. opracowaliśmy system raportowania zarządczego ze szczegółowym przypisaniem kosztów na każdym etapie produkcji.

2. Handel krajowy/ handel internetowy

AccOUT obsługuje ponad 40 podmiotów zajmujących się handlem krajowym, w tym firmy z oddziałami w całej Polsce, działające min. w branżach:

- dóbr inwestycyjnych

- AGD

- FMCG

- odzieżowej

 

W AccOUT mamy bardzo duże doświadczenie w rozliczeniach księgowych i podatkowych transakcji handlu detalicznego, hurtowego oraz prowadzonego w formie wysyłkowej.

Na życzenie klientów wdrażamy nasz system informatyczny pozwalający prowadzić sprzedaż i gospodarkę magazynową w biurze lub oddziałach (sklepach) klienta, w sposób on-line’owy i z pełną integracją z naszym system księgowym.

3. Budowlano/deweloperska/zarządzanie nieruchomościami

AccOUT obsługuje ponad 20 spółek zajmujących się:

- inwestowaniem w nieruchomości

- budową nieruchomości

- prowadzeniem prac wykończeniowych

- zarządzaniem nieruchomościami

, w tym także spółkę specjalizującą się w budowie farm wiatrowych.

 

W AccOUT mamy bardzo duże doświadczenie w rozliczeniach podatkowych i księgowych inwestycji budowlanych, w tym sprzedaży i najmu lokali, a także w rozliczeniach różnego rodzaju form finansowania takich inwestycji.

4. Handel międzynarodowy

Accout obsługuje 23 podmioty zajmujące się handlem międzynarodowym, głównie wewnątrz unijnym, m.in. w branżach:

- spożywczej

- sprzętu medycznego

- usług informatycznych

- gier komputerowych

- tekstylnej

 

W AccOUT rozliczamy najbardziej skomplikowane transakcje międzynarodowe.

Uzyskaliśmy dla naszych klientów wiele interpretacji urzędów podatkowych z tego obszaru.

5. IT/ Portale internetowe

AccOUT obsługuje 3 firmy, których biznes jest oparty na wdrożeniu, prowadzeniu i rozwijaniu branżowych portali internetowych.

AccOUT obsługuje 6 podmioty zajmujące się szeroko rozumianą informatyką, w tym głównie firmy programistyczne i wdrożeniowe.

W AccOUT wspomagamy firmy z tej branży w kontroli rozliczeń poszczególnych projektów i ich zyskowności, a także w kontroli rozliczeń i zyskowności kluczowych klientów

6. Public Relation/ Marketing

AccOUT obsługuje 5 podmiotów zajmujących się:

- usługami marketingowymi

- usługami Public Relation

, w tym jednego z liderów rynku PR w Polsce.

 

Mamy duże doświadczenie w AccOUT we wspomaganiu firmy z tej branży w kontroli rozliczeń wszystkich poszczególnych projektów, a także w kompleksowej kontroli zyskowności kluczowych klientów i projektów dla nich wykonywanych.

7. Prawno-podatkowa

AccOUT obsługuje 2 kancelarie prawne oraz renomowaną kancelarię doradców podatkowych.

 

W AccOUT zwracamy szczególną uwagę na prawidłowe rozliczenia tego typu podmiotów pod kątem powstania momentu obowiązku podatkowego.

8. Szkoleniowa

AccOUT obsługuje 3 firmy zajmujące się szkoleniami.

 

W AccOUT uzyskaliśmy kilka interpretacji podatkowych urzędów skarbowych dla firm branży szkoleniowej i gwarantujemy prawidłowość rozliczeń podatkowych przy często zmieniających się przepisach dotyczących tej branży.

9. Wydawnicza

AccOUT obsługuje firmę wydawniczą, która sprzedaje książki największym hurtowniom i sieciom detalicznym tej branży (m.in. Empik’owi) i która wydaje przeboje wydawnicze z dziedziny poradnictwa.

 

W AccOUT mamy dokładnie rozpoznaną sytuację podatkową związaną z rozliczeniami dotyczącymi handlu książek, w tym uzyskał interpretacje podatkowe urzędu skarbowego odnośnie tego zakresu.

10. Lekarska

AccOUT obsługuje 3 indywidualne praktyki lekarskie.

 

W AccOUT dbamy o „naszych” lekarzy, przede wszystkim zwracając baczną uwagę na prawidłowe zaliczanie i dokumentowanie zakupów jako podatkowych kosztów prowadzenia działalności.

 

Rozpoczynam działalność / zakładam spółkę

Założyłeś swoją firmę i szukasz niedrogiej i solidnej księgowości?

   Zobacz jak możemy Ci pomóc.

 

Zmieniam obecne biuro rachunkowe

Potrzebujesz zmienić swoje obecne biuro rachunkowe na inne?

          Sprawdź naszą ofertę.

 

Rezygnuję z własnej księgowości

Restrukturyzujesz firmę i chcesz zlecić księgowość ekspertom?

    Outsourcuj swoją księgowość.

 

Obsługiwane przez nas branże

Sprawdź nasze branże i zobacz co myślą o nas nasi klienci!

     Dołącz do naszych klientów.

 

O naszym biurze rachunkowym..

Biuro rachunkowe AccOUT to centrum outsourcingu usług księgowych zlokalizowane w Warszawie (Ursynów). Nasze biuro księgowe jest przeznaczone dla osób, które chcą powierzyć specjalistom prowadzenie swoich spraw księgowych i kadrowych. Nasza dewiza wyrażająca sedno tego co oferujemy naszym klientom brzmi:

Zewnętrzna księgowość - wewnętrzny spokój

 

AccOUT - biuro rachunkowe Warszawa opracowało nowe oprogramowanie CENTRALA24, które rewolucjonizuje obieg faktur oraz ich księgowanie i archiwizowanie.

 

AccOUT - biuro rachunkowe Warszawa opracowało System CENTRALA24 z myślą o usprawnieniu współpracy z klientami naszej firmy, który wdrożyliśmy w roku 2015.

Już teraz używa go kilkudziesięciu naszych klientów, dla których prowadzimy także księgowość, ale także kilku klientów mających własną księgowość. Jego zastosowanie pozwala zrewolucjonizować obieg faktur i innych dokumentów księgowych między firmą, jej dostawcami, a wewnętrzną lub zewnętrzną księgowością, a także wewnątrz samej firmy (np. w celu akceptacji faktur, co szczególnie jest wygodne w firmach z pracownikami lub oddziałami rozlokowanymi w wielu miejscach).

CENTRALA24 przyjmuje faktury w formie elektronicznej, a więc wysłane przez dostawcę w formie nieedytowalnego pliku (np. z rozszerzeniem „.pdf”) na unikalny adres mejlowy, należący do klienta w systemie CENTRALA24 (tych adresów może być kilka dla jednego klienta, jeśli chce on aby określone faktury były kierowane do różnych osób).

Jeśli dostawca przysłał jednak fakturę w formie papierowej lub pracownik firmy odebrał w takiej formie fakturę od dostawcy i przyniósł ją do firmy, to taki dokument, poprzez zeskanowanie go do systemu CENTRALA24, zostaje „zdigitalizowany” i nie jest konieczne trzymanie dalej tego dokumentu w formie papierowej!!!!

To, że również papierowa faktura, którą przekształci się w formę nieedytowalnego pliku, może być uznana za dokument elektroniczny potwierdziły ostatnie interpretacje organów skarbowych.* To oznacza, że można całkowicie wyeliminować archiwizowanie faktur w wersji papierowej. To oznacza prawdziwą rewolucję w księgowości i w obiegu faktur w firmach.

Rekomendujemy także dostępny za darmo program, który umożliwia przekształcenie faktury w nieedytowalny plik poprzez zrobienie jej zdjęcia smartfonem (potem wystarczy taki plik wysłać na adres email systemu CENTRALA24 w swojej firmie).

Kiedy faktura znajduje się już w systemie CENTRALA24, wtedy jest widoczna przez upoważnione osoby i wpada w odpowiedni schemat opisywania jej i zatwierdzania przez pracowników firmy. Ten reżim definiowany jest przez klienta na etapie wdrażania systemu i może być zmieniany później w dowolnym momencie.

Opis faktur odbywa się także w formie elektronicznej.

Każdej fakturze nadawany jest unikalny numer, który także zostaje eksportowany do systemu FK podczas księgowania, co umożliwia powiązanie faktur z księgowaniami, a jednocześnie stanowi dekret.

AccOUT - biuro rachunkowe Warszawa zadbało także o bezpieczeństwo przechowywania wrażliwych dla każdej firmy danych – system jest umieszczony na bezpiecznych serwerach zewnętrznych, a dane są codziennie archiwizowane i przechowywane w bezpiecznych warunkach.

 

AccOUT - biuro rachunkowe Warszawa, dzięki systemowi CENTRALA24 znakomicie ułatwia zatwierdzanie faktur wewnątrz firmy.

 

AccOUT - biuro rachunkowe Warszawa zastosowało takie rozwiązanie w systemie CENTRALA24, że odpowiednie osoby są informowane o nowych zdarzeniach, które je dotyczą, a związanych z obiegiem, opisem lub akceptacją faktur, poprzez otrzymywanie przez nie powiadomień na swoją skrzynkę e-mailową. W ten sposób można, m.in., ograniczyć do zera przypadki spóźnionych opisów faktur lub ich akceptacji przez powołane tego osoby w firmie.

 

Kontakt z nami

Biuro w Warszawie (Ursynów)
ul. Rosoła 44 lok. 5
02-786 Warszawa
Zobacz na mapie

Telefony:
(+48) 22 253 68 10
(+48) 22 838 74 34
(w godz. 09-18)